Wszystko o kolportażu

Czy warto zlecać kolportaż ulotek w dużych miastach?

Sierpień 2, 2018

W dzisiejszej dobie internetu i wszechstronnie rozwiniętych technologii powrót do reklamy w formie ulotek lub gazetek może wydawać się śmieszny. Nic bardziej mylnego. Każdy sposób na rozreklamowanie swoich usług jest dobry, niemniej jednak aby wybrać właściwy trzeba posiadać wiedzę i umiejętności pozwalające na określenie środowiska, do którego chcemy dotrzeć z naszym produktem. Zakładając, że zależy nam na sukcesie naszej akcji reklamowej musimy zastanowić się kto może zostać naszym potencjalnym klientem- czy będą to ludzie zamożni, młodzież, osoby zapracowane czy też spędzające wolny czas poza domem. Po określeniu takiego profilu możemy zacząć akcję ulotkową.

Jaka jest skuteczność roznoszenia ulotek?

Wielu z nas na pewno spotkało się ze stwierdzeniem, że ulotki są przeżytkiem. Problem tkwi w tym, że osoby, które kierują się takim przekonaniem prawdopodobnie nigdy nie reklamowały swoich usług w ten sposób lub robią to w nieodpowiedni sposób. Najczęściej powtarzany błąd to roznoszenie ulotek nie robiąc rozeznania i bez utworzenia profilu odbiorcy- o czym była mowa w poprzednim akapicie. Z pomocą profesjonalistów taka reklama może okazać się bardzo skuteczną i opłacalną inwestycją. Ogromną zaletą kolportażu ulotek są niskie koszta przeprowadzenia takiej kampanii w porównaniu z reklamą internetową czy telewizyjną. To doskonały sposób na przedstawienie swojej firmy i produktów najbliższej społeczności bądź konkretnej grupie społeczeństwa, które być może zainteresuje się naszymi usługami.

Dlaczego warto zlecać kolportaż ulotek w dużych miastach?

Powody, dla którego warto zdecydować się na takie zlecenie mogą być bardzo różne. W zależności od rodzaju biznesu jaki prowadzimy możemy zauważyć inne efekty takiej reklamy. Jeśli w ten sposób będziemy reklamować tanie produkty bądź usługi, dodatkowo dając rabat klientom zgłaszającym się z ulotkom, możemy zaobserwować znaczny wzrost liczby klientów. Z kolei, gdy chcemy przedstawić produkty, przykładowo z branży przemysłowej, o dużej wartości, już zaledwie jeden bądź dwóch nowych zainteresowanych mogą doprowadzić do zwrotu kosztów kolportażu ulotek. Taka forma reklamy w dużych miastach jest zawsze dobrym pomysłem, o ile skorzystamy z pomocy profesjonalnych firm, które dzięki swoim umiejętnościom pomogą nam dotrzeć do dużej gamy klientów.