Wszystko o kolportażu

Otwórz się na nowości – ulotki znowu na czasie

Sierpień 2, 2018

Nowinki techniczne zawsze budzą ciekawość i chęć wypróbowania nowoczesnych gadżetów, czy aplikacji. Tak samo w marketingu wszyscy próbują nowych możliwości, jakie otwierają się przed nimi każdego dnia. Na czasie kolejny raz są tradycyjne formy reklamy, czyli ulotki lub plakaty. Czy naprawdę warto zagłębiać się w te sposoby promocji zewnętrznej? Jak ona działa?

Ulotki – dlaczego warto spróbować?

O sposobach na reklamę za pomocą ulotek wziąć mówi się wiele. Rzadko jednak dobitnie podkreśla się korzyści, jakie płyną dla firmy, gdy ta skorzysta z tej formy reklamy. Może być to uwarunkowane tym, że każdy chce być na czasie, przedsiębiorstwa chcą wyprzedzić swoją konkurencje i tym samym uważają, że promocja za pomocą ulotek to już po prostu przeżytek.

Jednak, gdy bliżej zagłębi się ten temat można od razu wywnioskować, że ten sposób reklamy naprawdę ciągle działa i co więcje, często przynosi więcej efektów niż reklama w sieci. Dlaczego tak się dzieje?

Co przemawia za skutecznością ulotki?

Jednych interesuje cena reklamy, więc bądź co bądź ulotki będą dla nic strzałem w dziesiątkę. Są tanie, skuteczne i co jeszcze ważniejsze często pozwalają dotrzeć do szerszej grupy odbiorców. Na tym nie koniec korzyści, jakie płyną z inwestycji w taką promocję.

Jak skuteczne są ulotki i dlaczego?

O skuteczności ulotek reklamowych można by rozmawiać godzinami, jednak lepiej od razu skupić się na szczegółach. Po pierwsze, ulotki z uwagi na niską cenę oraz skuteczność przebijają reklamę online. Po drugie, pozwalają dotrzeć do szerszej grupy odbiorców. Po trzecie, cechują się dłuższą „żywotnością” niż internetowa reklama.

Te trzy najważniejsze zalety ulotek praktycznie są nie do przebicia przez inne formy reklamy, więc skupiając się na nich reklama zewnętrzna z całą pewnością przyniesie efekty, na jakich zależy jej wydawcy. Dzięki niej firma ma szansę zaistnieć na rynku na długi czas i w szybkim tempie pomnożyć swoje zyski, co jest w tym przypadku kluczowe.