Wszystko o kolportażu

Czym jest kolportaż?

Sierpień 2, 2018

Samo słowo kolportaż może nam niewiele mówić, więc często zastanawiamy się, co to jest kolportaż i dlaczego ostatnio zaczyna być znowu w „modzie”. Wystarczy jednak, że do tego wyrazu dodamy znane określenie, na przykład kolportaż ulotek i wtedy już wszystko staje się dla nas zrozumiałe. Dziś dokładnie powiemy Ci, czym jest ten zawiły termin i w jakich sytuacjach się go najczęściej używa. Zapraszamy do lektury.

Kolportaż – co to takiego?

Według popularnej i prostej definicji kolportaż to po prostu dystrybucja. Na czym ona polega? Agencja kolportażowa pośredniczy między producentem, a miejscem sprzedaży danego produktu albo klientem. W praktyce oznacza to, na przykład zlecenie firmie zajmującej się kolportażem, dystrybucji ulotek, reklamujących naszą firmę. Możemy również użyć tego określenia, gdy chcemy powiedzieć o rozprowadzaniu magazynów, które ukazują się zawsze w wyznaczonym terminie.

Dlaczego warto zainteresować się kolportażem ulotek?

Gdy prowadzisz własną działalność i chcesz dotrzeć ze swoją niepowtarzalną i atrakcyjną ofertą, do jak największej grupy odbiorców to możesz właśnie zrobić to za pomocą zlecenia agencji kolportażu ulotek reklamowych.

Kolejny przypadek, w którym dystrybucja może Ci się przydać to szukanie dodatkowej pracy. Zatrudnienie się w agencji i roznoszenie broszur reklamowych to idealny pomysł na zarobienie swoich pierwszych pieniędzy, czy też zdobycie cennego doświadczenia zawodowego.

Gdzie zlecić kolportaż ulotek i jak to wygląda w praktyce?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Wystarczy, że znajdziesz agencję zajmującą się kolportażem ulotek, zlecisz jej ich dystrybucję lub nawet poprosisz o pomoc przy projektowaniu broszurek.

Oni idealnie doradzą Ci, co ma się znaleźć na takiej ulotce reklamowej oraz wybiorą odpowiednie lokalizacje od ich roznoszenia, przez sowich kolporterów. Nie dość, że taka forma reklamy jest naprawdę bardzo opłacalna pod względem finansowym, to jeszcze masz szansę dotrzeć do większej ilości potencjalnych klientów. Brzmi świetnie, prawda?