Wszystko o kolportażu

W czym ulotki reklamowe są skuteczniejsze od promocji online?

Sierpień 1, 2018

To pytanie niesie za sobą wiele odpowiedzi, które nie zawsze są dla nas oczywiste. Co więcej, czasami w ogóle się ich nie spodziewamy. Dlatego jeżeli i Ty temat ulotek reklamowych chcesz zgłębić i znać go, jak prawdziwy spec, przeczytaj ten artykuł do końca. Obiecujemy, że wiedza którą zdobędziesz na pewno Ci się przyda.

Ulotki reklamowe – w czym tkwi sekret ich skuteczności?

Przede wszystkim są one niezastąpionym narzędziem reklamy lokalnych firm, które chcą się pokazać, z jak najlepszej strony mieszkańcom. Mają one na celu zachęcić ich do korzystania z usług miejscowych spółek, co z kolei przedkłada się na wspieranie lokalnych biznesów.

Jeżeli jesteś osobą, której właśnie na tym zależy – na promocji przedsiębiorstwa, które zasięgiem skupia się wokół jednego miasta i jego okolic – ulotki mogą Ci naprawdę bardzo pomóc.

Dlaczego ulotki są skuteczniejsze od reklam online?

Przede wszystkim nie są tak nachalnym materiałem marketingowym. Sam przyznasz, że otwierając skrzynkę mailową, ciągle widzisz w niej jakiś SPAM reklamowy, którego nawet nie otwierasz lub wchodząc na social media masz dosyć ciągłych stron, aplikacji, czy blogów, które spostponują swoje posty i zasypują Ci aktualności na tablicy.

Odbiorca ulotki papierowej dużo chętniej ją przeczyta, ponieważ to mniej natarczywa forma promocji. Poza tym możesz łatwo go zachęcić do lektury, za pomocą choćby grafiki, która przyciągnie jego uwagę, bonusu promocyjnego, czy atrakcyjnego tekstu, który czyta się jednym tchem.

Jak zrobić z ulotki skuteczne narzędzie promocji swojej firmy?

Nie ma na to jednego przepisu, ponieważ wszystko zależy od celu ulotki reklamowej. Załóżmy, że chcesz wypromować ofertę Twojej lokalnej pizzerii. Idealnym pomysłem jest zawarcie na pierwszej stronie kodu rabatowego, a na drugiej menu swojej pizzerii wraz z adresem, czy numerem, pod którym można składać zamówienia. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak stworzyć taką skuteczną ulotkę od podstaw, to nasza agencja chętnie Ci pomoże.