Wszystko o kolportażu

Jak zaprojektować profesjonalną ulotkę?

Sierpień 1, 2018

Dobra reklama to już pierwsza połowa drogi do sukcesu. W takim razie od czego zależy ta druga część? Przede wszystkim od profesjonalizmu, który bije już od pierwszego spojrzenia na reklamę. Dlatego dziś zdradzimy Ci, jak zaprojektować ulotkę reklamową, która na pewno odniesie sukces.

Od czego zacząć projekt?

Pierwszym krokiem musi być dokładne zapoznanie się z odpowiedzią na pytanie: „Co chcę pokazać?”. To od niej będzie zależne to, co konkretnie chcemy zawrzeć na takiej ulotce reklamowej. Kolejna droga to oczywiście grupa odbiorców, do której kierujemy ulotkę.

W praktyce wygląda to tak, że jeżeli dla przykładu chcemy wypromować swój sklep z artykułami medycznymi, to naszą grupą docelową będą osoby w podeszłym wieku. Dlatego siłą rzeczy, na takiej broszurze należy użyć większej czcionki, może napisać ją w prostszym i zrozumiałym języku, i zaproponować jakiś rabat.

Co konkretnie powinno się znaleźć na ulotce?

Oprócz niezbędnych informacji zapisanych odpowiednią czcionką, ważne są też zdjęcia i grafiki. Musimy je dobrać tak, by od razu po spojrzeniu na ulotkę, czytelnik się nią zainteresował, by coś na tej broszurze go przyciągało do zapoznania się z jej treścią. Kolejna kwestia to także finalny rozmiar ulotki. Zbyt wielka od razu zrazi czytelnika, z kolei na zbyt małej nie zawrzemy wszystkich, kluczowych informacji, na których nam zależy.

Jak finalnie powinna wyglądać profesjonalnie zaprojektowana ulotka?

Liczy się każdy szczegół. Dlatego zanim oddamy naszą ulotkę reklamową do druku, warto przeczytać jej treść nawet kilkanaście razy. Dokładnie i skrupulatnie sprawdźmy, czy nie ma literówek lub gdzieś nie brakuje przecinka, kropki, czy polskiego znaku.

Ważnym aspektem jest również jakość grafik. Na komputerze wszystko może wyglądać pięknie, ale po druku okaże się, że fotografie są rozmazane lub ucięte. Wprawne oko i dokładne obejrzenie ulotki pozwoli nam nie popełnić żadnych wpadek, które mogą przedłożyć się na odbiór broszurki przez potencjalnych klientów.