Wszystko o kolportażu

Kolportaż ulotek i plakatowanie – co to jest i dlaczego działa?

Luty 2, 2018

Idąc ulicą miasta często dostajemy w dłoń, jakieś ulotki reklamowe, które chętnie czytamy  w oczekiwaniu na tramwaj, czy pociąg. Stojąc na przystanku autobusowym czytamy rozmaite plakaty informujące nas o otwarciu nowego sklepu lub o jakimś wydarzeniu.

To właśnie jedne z najlepszych sposobów tradycyjnej reklamy, które działają i które naprawdę warto wypróbować, by wypromować swoją działalność lub produkt, czy usługę. Dziś powiemy Ci z jakiego powodu to dobry plan, i co sprawia, że działa zadowalająco.

Kolportaż ulotek – co to jest i dlaczego działa?

Kolportaż ulotek to inaczej dystrybucja drukowanych materiałów reklamowych o małym formacie, które z łatwością można zmieścić w kieszeni, oraz dzięki którym mamy możliwość dotarcia do najlepszych klientów.

Ulotka charakteryzuje się minimalną ilością treści, dzięki której odbiorca od razu wie o czym jest i jakiego zagadnienia dotyczy. Dlaczego ulotki działają? Przede wszystkim z uwagi na ich zastosowanie – możemy umieścić treść reklamową w komplecie z promocją, którą klient otrzyma po okazaniu broszurki. Nie dość, że taka reklama ma większą szansę przebicia się to jeszcze pokazuje czytelnikowi bonus, za poświęcenie jego czas na lekturę.

Plakaty, jako sposób skutecznej reklamy tradycyjnej

Ile razy stojąc na przystanku czytałeś jakiś plakat informacyjny lub reklamowy? To prawda, że dzięki nim możemy również wypromować swoje działanie niskim kosztem i z dużą skutecznością. Z jednej strony takie plakaty są ponadczasowe, a z drugiej bardzo często tylko dzięki nim, możemy zainteresować odbiorcę jakąś ciekawą ofertą, czy usługą.

Nie są nachalne i cechuje je dłuższa żywotność, niż na przykład ulotki reklamowej. Poza tym ich kolejną zaletą jest również większy format i możliwość zawarcia większej ilości szczegółów, grafik, czy dodatkowych informacji. Jak widzisz, sposobów na reklamę i promocję usług Twojej działalności jest wiele, a szczególnie konkretne efekty dają te reklamy outdoorowe, czyli właśnie ulotki i plakaty.