Wszystko o kolportażu

Czy ulotki to nadal dobry sposób na reklamę?

Sierpień 1, 2018

Marketing non stop się rozwija, ilekroć tylko na rynku pojawiają się nowe aplikacje, strony i rozwiązania umożliwiające firmom szersze pole do popisu w reklamowaniu swojej działalności. Jednak wszystko ma swoje plusy i minusy.

Dlatego promowanie online z jednej strony jest skuteczne, a z drugiej z każdym dniem coraz bardziej męczące. Co sprawia, że tak się dzieje? Jak nie zmęczyć potencjalnych klientów i zachęcić ich do zakupu, czy skorzystania z naszych usług?

Reklama, która działa, czyli jaka?

Wchodząc na Facebook’a, czy otwierając skrzynkę pocztową zasypują nas reklamy, których szczerze mówiąc nawet nie otwieramy – od razu przerzucamy je do kosza lub spamu. Skoro wszyscy tak robią, to po co w ogóle reklamować online? Czy nie warto czasami uciec się do bardziej tradycyjnego marketingu, czyli ulotek reklamowych? Warto, ale tutaj również trzeba uważać na pułapki i zrobić to naprawdę dobrze.

Ulotki reklamowe – jak promować, żeby nie zwariować?

Ulotki są idealnym rozwiązaniem dla osób, które:

• prowadzą lokalną firmę (restauracje, salony fryzjerskie, księgarnie),
• dopiero zaczynają rozkręcać interes i nie chcą wydać fortuny na reklamę,
• próbowali już każdej formy promowania przedsiębiorstwa online i nic z tego nie wyszło.

Teraz pewnie zapytasz, dlaczego. Poniżej znajdziesz kilka złotych korzyści, płynących z reklamy za pomocą ulotki.

1. Możesz dotrzeć do większego grona odbiorców, w tym do tych osób, które nie korzystają z internetu.
2. Masz możliwość przygotowania oferty promocyjnej, tylko dla odbiorców ulotki (na przykład: tylko z tą ulotką 20% rabatu, farbowanie gratis, konsultacja za darmo itd.).
3. Jeżeli prowadzisz biznes, którego usługi zmieszczą się na ulotce, klient od razu może zobaczyć, co zyskuje czytając ją do końca (menu pizzerii, zabiegi w salonie fryzjerskim, usługi ubezpieczeniowe lub zdrowotne itd.).

Jeżeli chciałbyś skorzystać z tej formy reklamy, ale nie wiesz, co dokładnie musi się znaleźć na ulotce lub chcesz dowiedzieć się, jak ją zaprojektować, to skontaktuj się z nami – wytłumaczymy Ci wszystko to, czego będziesz potrzebował.