Wszystko o kolportażu

Czy ulotki reklamowe docierają do szerszej grupy odbiorców?

Styczeń 29, 2018

Zastanawiając się nad nowymi sposobami dotarcia do potencjalnych klientów, często myślimy nad wykupieniem droższej reklamy, czy wzięciem udziału w różnych kursach, które nauczą nas, jak lepiej promować swoją markę. Jednak niekoniecznie to dobra droga.

Prawda jest taka, że gotowe rozwiązanie mamy obok siebie i w zasięgu ręki, choć nie zawsze to zauważamy. O czym mowa? O ulotkach reklamowych, czyli jednej z form promocji outdoorowej, na temat której dowiesz się więcej właśnie z tego artykułu.

Skuteczne ulotki – jak pozyskać klientów?

Zazwyczaj korzystając z reklam w social mediach ustalamy nie tylko budżet promocji, ale również docelową grupę odbiorców, którzy być może zainteresują się naszą marką i skorzystają z przygotowanej dla nich oferty. Zapominamy jednak, że zazwyczaj nie wszyscy z nas posiadają swoje kanały w mediach społecznościowych oraz nie każdy regularnie zagląda do sieci.

Tym samym nie ma możliwości obejrzenia oferty, którą przygotowaliśmy i nasze starania idą na marne. W tej sytuacji najlepszy wyjściem będzie inwestycja w reklamę zewnętrzną, czyli ulotki, które pomogą nam dotrzeć do szerszej grupy odbiorców. Dlaczego? Z jakiego powodu to intratny pomysł?

Ulotki reklamowe – sposób na dotarcie do szerszej grupy odbiorców

Za pomocą tych małych ulotek reklamowych możemy zdziałać cuda dosłownie i w przenośni. Ludzie nadal wychodzą z domu, odwiedzają stacjonarne sklepy, czy podróżują komunikacją miejską. Dlatego tak ważne jest wypróbowanie tej formy reklamy zewnętrznej. Nie dość, że kosztuje nas to dużo mniej niż takie promowanie online to jeszcze naprawdę działa.

Dlaczego ulotki naprawdę działają?

Ich sekret tkwi przede wszystkim w dobraniu odpowiedniej strategii marketingowej. Inna ulotka sprawdzi się w przypadku zakładu usługowego, a inna w przypadku sklepu, czy kliniki medycznej. Dlatego dobrym sposobem jest profesjonalne podeście do tematu i zaprojektowanie takiej ulotki z pomocą agencji reklamowej. Dzięki temu na pewno zauważysz pierwsze efekty reklamy już nawet po jednym dniu.