Wszystko o kolportażu

Ulotki, jako dobra reklama Twojej firmy

Sierpień 2, 2018

W dobie internetu i różnorakich portali społecznościowych nie trudno dobrze zareklamować swoją firmę. Często na rzecz internetu, porzucamy tradycyjne sposoby reklamowania działalności, czyli zwykłe ulotki lub plakaty.

Dziś powiemy Ci, dlaczego mimo rozwoju technologii i coraz większych możliwości, jakie odkrywa przed nami świat komputerów, nadal warto inwestować w ulotki reklamowe.

Ulotki – wystarczy dobry plan i pomysł

Tak naprawdę w ulotkach chodzi o to, by głównie przykuwały uwagę i rzucały się w oczy treści, jakie chcemy przekazać na tak małym formacie, odbiorcy. Dzięki dobremu rozplanowaniu tekstu i grafik oraz dobraniu ciekawego szablonu, wyjdzie nam ulotka perfekcyjna.

Na niej możemy zawrzeć przede wszystkim informacje o tym, czym zajmuje się nasza firma oraz jakie korzyści z przeczytania ulotki ma odbiorca. Chodzi o to, by na przykład za okazaniem jej dostał rabat, czy coś gratisowo – konsultację, zniżkę na obuwie, czy darmowy brelok – coś, co z pozoru jest małe, ale jednocześnie daje potencjalnemu klientowi poczucie wyróżnienia.

Dlaczego ulotka musi być czytelna i klarowna?

Większość osób, które otrzymują ulotki gdzieś się śpieszy i nie zawsze ma możliwość schowania broszurki. Liczy się kilka pierwszych sekund, czyli moment, kiedy odbiorca bierze ulotkę i zerka na pierwsze słowa. Warto, by stanowiły one o korzyściach, jakie płyną z przeczytania dalszej części ulotki, czyli tak jak powiedziono wcześniej – „z ulotką 10% rabatu” i tak dalej.

Jakie korzyści płyną z zainwestowania w ulotki?

Przede wszystkim więcej osób, za mniejszą cenę może zobaczyć i zaznajomić się z ofertą naszej firmy. Dzięki ulotkom, możemy również dotrzeć do osób, które w ogóle nie korzystają z internetu, czy telefonu, a nasze przedsiębiorstwo również dla nich ma swoje oferty. To choćby dlatego supermarkety nadal nie rezygnują z promocyjnych gazetek papierowych. Pamiętaj również, że zlecenie kolportażu ulotek agencji, jeszcze lepiej zareklamuje to, czym zajmuje się Twoje przedsiębiorstwo.