Wszystko o kolportażu

Reklama zewnętrzna w pigułce

Sierpień 2, 2018

Poruszając się po mieście bardzo często otrzymujemy jakieś ulotki, które chętnie czytamy w oczekiwaniu na środek komunikacji miejskiej. Stojąc na przystanku tramwajowym widzimy plakaty informujące nas o otwarciu nowej galerii lub o jakimś koncercie, czy innym masowym wydarzeniu.

To właśnie są dwie formy reklamy zewnętrznej, które działają najlepiej. Mało tego, są mniej kosztowne niż bilbord, czy promocja w internecie i przynoszą jeszcze większe efekty. Choć, by tak było potrzebne jest wtajemniczenie się w sposób ich działania. Dziś tego dokonamy.

Reklama zewnętrzna dla początkujących

Pierwszym narzędziem reklamy outdoorowej jest ulotka, na której możemy krótko i zwięźle zareklamować swoją firmę, jej usługi, koncert, nowy sklep, czy pożyczkę. Dzięki małemu formatowi mieści mniej tekstu, ale za to jest poręczna i można ją schować choćby do kieszenie.

Plakat to drugi sposób reklamy zewnętrznej. Jego zaletą jest większy format, więc i tym samym możliwość umieszczenia kilku zdań więcej, mapy dojazdu, grafiki lub numeru telefonu.

Jak działają ulotki reklamowe?

Tak, jak wspomniano wcześniej charakteryzują się znikomą ilością jakościowej treści, dzięki której czytelnik od razu wie, o czym mowa i jakiego zagadnienia dotyczy broszura. Jak działają?

Przede wszystkim z uwagi na ich zastosowanie możemy umieścić treść reklamową w komplecie z promocją, którą klient otrzyma po okazaniu broszurki. Nie dość, że taka reklama ma większą szansę przebicia się to jeszcze pokazuje czytelnikowi bonus, za poświęcenie jego czas na lekturę.

W jaki sposób plakaty docierają do nowych osób?

Plakaty wyróżnia dłuższa żywotność, niż na przykład ulotki reklamowe. Poza tym ich ogromnym plusem jest większy format i możliwość zawarcia rozleglejszej ilości szczegółów, grafik, czy dodatkowych informacji. Jak widać, pomysłów na reklamę outdoorową i promocję usług Twojej działalności gospodarczej jest wiele, a szczególnie konkretne efekty dają te reklamy zewnętrzne, czyli właśnie ulotki i plakaty.