Wszystko o kolportażu

Dlaczego Twoja reklama nie przynosi efektów?

Sierpień 2, 2018

Promocja firmy, czy reklamowanie swoich produktów i usług to temat, który zawsze jest na czasie. Szczególnie wtedy, gdy wydaliśmy sporą sumę pieniędzy na reklamę, a efektów nie widać. Przecież nie chcemy po raz kolejny inwestować w coś, co w ogóle nie działa. Dziś zajmiemy się odpowiedzią na pytanie: z jakiego powodu nasza reklama nie przynosi zysków i co możemy zrobić, by promocja, którą stworzyliśmy przynosiła nam intratne efekty i była rentowna.

Reklama nie działa – najczęstsze przyczyny

Jedną z najczęstszych przyczyn tego, iż nasza promocja nie przynosi takich efektów, na których nam zależy jest źle dobrana kampania marketingowa. Może to być spowodowane tym, że nie określiliśmy grupy docelowej (odbiorców reklamy), powiesiliśmy plakat w złym miejscu lub nasza ulotka nie była profesjonalna i odpowiednio dopracowana, w każdym szczególe.

Jednak da się w porę zabezpieczyć przed takim stanem rzeczy i po prostu wprowadzić drobne zmiany. Warto tym bardziej, że promocja outdoorowa nie jest kosztowna pod warunkiem, że znajdziemy odpowiednią agencję reklamową lub zagłębimy się samodzielnie w temacie reklamy zewnętrznej.

Jak stworzyć promocję, która daje efekty?

Kluczową rolę odgrywa dobranie grupy docelowej. Tak, jak w przypadku promocji online tak i tutaj jest to niezwykle istotny element. Bez niego nie możemy ruszyć z promocją ani tym bardziej pozostawić jej odbiorców przypadkowi. Poniżej dowiesz się, jakie zmiany wprowadzić, gdy reklama nie działa i nie chcesz kolejny raz inwestować w coś, co nie przynosi zamierzonych rezultatów.

Jakie zmiany wprowadzić, gdy reklama nie działa?

Możemy poprosić o pomoc agencję reklamową. Zabieramy ze sobą ulotkę lub plakat, który chcemy sprawdzić i po prostu jej pracownicy oceniają reklamę pod kątem poprawności, skuteczności i profesjonalizmu. Możemy również zacząć z nimi współpracę. Wtedy samodzielnie dostosują promocję do naszych oczekiwań i tym samym sprawią, że będzie ona w stu procentach efektywna.