Wszystko o kolportażu

7 zasad skutecznej promocji outdoorowej

Styczeń 31, 2018

Myśląc o reklamie outdoorowej, czyli inaczej zewnętrznej często wyobrażamy ją sobie jako bilbordy. Rzadko nasuwają nam się na myśl ulotki, czy plakaty. Jednak nawet wiedząc czym dokładnie jest ta forma promocji, nie wiemy z której strony ją ugryźć żeby działała.

Dziś pomożemy Ci rozwikłać tę kwestię i podpowiemy, jakimi zasadami się kierować przy wybieraniu dobrej reklamy zewnętrznej.

1. Jakość ponad wszystko

Nawet najlepiej przygotowana reklama pod względem merytorycznym będzie do niczego, jeżeli jej jakość pozostawi wiele do życzenia. Dlatego zanim cokolwiek puścisz do druku, pamiętaj o tym, by grafiki i zdjęcia były wykonane, w jak najlepszej jakości.

2. Weź pod uwagę lokalizację

Żeby reklama była jak najskuteczniejsza musisz dobrze wybrać lokalizację, w której znajdzie się plakat promocyjny, czy miejsce gdzie odbędzie się dystrybucja ulotek. Dzięki temu masz szansę dotrzeć do szerszej grupy odbiorców.

3. Wyróżniaj się

Najlepiej własnoręcznie wykonaną grafiką, czy przykuwającym uwagę tłem z chwytliwym hasłem reklamowym. To sprawi, że odbiorca naprawdę zainteresuję się nowa treścią, a nie kolejnym skopiowanym plakatem.

4. Nowatorskie narzędzia

Pamiętaj, o jak najlepszym wykorzystaniu nowatorskich narzędzi do tworzenia reklamy. Programy do tworzenia grafik, czy obróbki zdjęć powinny dawać, jak najwięcej możliwości edycji.

5. Nietuzinkowe projekty kluczem do sukcesu

Nie idź za tłumem i stwórz reklamę outdoorową na własnych zasadach, nie bój się łamać schematów i ryzykować. To naprawdę popłaca.

6. Daj coś od siebie

Oprócz reklamy swoich usług daj odbiorcom coś od siebie. Zaoferuj im promocję na produkt lub usługę przez pewien okres czasu.

7. Pokaż, że dbasz o środowisko

Jak? Na przykład poprzez stworzenie plakatów, czy ulotek na papierze recykling-owym.

Te 7 czynników ma naprawdę ogromny wpływ na odbiór Twojej reklamy oraz reakcję jej czytelników, dlatego pamiętaj, by stworzyć coś naprawdę dobrego, co przykuje uwagę, ale również ich poruszy, czy wprawi w zachwyt.