Single Blog

Zalety roznoszenia ulotek i dostępne formy dystrybucji

Maj 10, 2017, Written by 0 comment

Dlaczego warto się reklamować poprzez roznoszenie ulotek?

Ulotki reklamowe spotykamy niemal każdego dnia. Są tak powszechne, że często wyrzucamy je bez namysłu. Są jednak kampanie, które przyciągają uwagę i odbiegają od innych reklam – korzystając z dobrej firmy, szanse na wyróżnienie kampanii spośród działań konkurencji są gwarantowane. Ulotka to świetny sposób dla firm, żeby się zareklamować i dotrzeć do naszych potencjalnych klientów. Warto się reklamować poprzez roznoszenie ulotek , ponieważ ulotka reklamowa trafia bezpośrednio w ręce klienta. Jeżeli zadbamy o właściwy wygląd ulotki m.in nagłówek, zdjęcia, kolory –  przyciągnie to uwagę klienta i można być pewnym dobrych rezultatów z tego typu reklamy. Klient również nie musi szukać informacji u różnych źródeł, wszystkie informacje zawarte są w ulotce, która trafia bezpośrednio do niego . Jest to również tania forma reklamy. Roznosząc ulotki ponosimy minimalne koszty, docierając  do wielu odbiorców w jednym czasie.

Wręczanie ulotek do rąk przechodniów to szansa na nawiązanie interakcji z odbiorcą. Istnieje możliwość dotarcia do większego grona odbiorców. Jeżeli naszą ofertę chcemy skierować do studentów, należy rozdawać je w godzinach porannych najlepiej przy uniwersytetach . Gdy chcemy żeby naszymi odbiorcami były rodziny z dziećmi, dobrym pomysłem będzie rozdawać je w weekendy pod galerią handlową lub kinem lub w kontakcie z dobrze poinformowaną agencją – przed lub po wywiadówkach.

W przypadku roznoszenia ulotek do domostw, wygląda to trochę inaczej. Ulotki nie trafiają bezpośrednio do rąk odbiorców, ale do ich skrzynek pocztowych, czy na wycieraczki. Chcąc nie chcąc – odbiorcy będą musieli zapoznać się z ulotką chociażby dlatego aby zdecydować czy ją zachować czy wyrzucić. Wieszanie ulotek bezpośrednio na klamce mieszkania również nie jest zbyt dobrze widziane, powinniśmy więc tego unikać (wiele osób postrzega to jako naruszenie prywatności). Natomiast jeżeli widzimy że skrzynka jest zapełniona reklamami , powinniśmy zrezygnować z dokładania jeszcze naszej ulotki i skorzystać z innej formy. Jeżeli nasza ulotka ma przynieść sukces, dobrze jest ustalić, do kogo ma ona trafić. Dobrze byłoby się zastanowić, jakie jest wykształcenie potencjalnego klienta, gdzie mieszka oraz jaki jest  jego stopień zamożności oraz jak spędza czas wolny. Załóżmy, że z usług fryzjerskich skorzysta większość ludzi. Natomiast jeżeli prowadzimy na przykład klinikę medycyny estetycznej dobrze jest zareklamować się w okolicy dużych apartamentów, nowych osiedli czy domków jednorodzinnych, ponieważ stopień zamożności klientów będzie odpowiadał profilowi naszej działalności.

Form roznoszenia ulotek jest dość dużo. Można wrzucić ulotkę do skrzynki lub powiesić na klamce. Warto zostawić swoje ulotki w punktach usługowych np. w poczekalniach gabinetów stomatologicznych lub fryzjerskich. Ludzie spędzając tam część swojego czasu siedzą bezczynnie więc chętnie sięgają po ulotki lub broszury, które można poczytać dla zabicia czasu. Inną również znaną formą roznoszenia ulotek jest umieszczanie ich za wycieraczki samochodów. Kierowca wyjmując ulotkę zza wycieraczki musi chociaż na nią spojrzeć. Dobrą formą reklamy są również targi. Na targach branżowych można spotkać tłumy ludzi zainteresowanych produktami i usługami z danej branży. Jeszcze inną formą reklamowania jest wkładanie ulotek do gazet lub czasopism , które również są wrzucane do skrzynek potencjalnych klientów czy dostępne są w punktach usługowych np. u fryzjera. Gazety i czasopisma ogólnokrajowe mają bardzo duży nakład i ogromny zasięg. Niestety koszty w tym przypadku są bardzo wysokie. Ulotki wręczane są również w miejscu sprzedaży. Pakując zakupiony przez klienta towar, po prostu wrzucamy do paczki lub reklamówki ulotkę z aktualną ofertą.

Warto skorzystać z właśnie tej formy reklamy, jaką jest roznoszenie ulotek, ponieważ potencjalny klient ma bezpośredni kontakt z daną ofertą , nie musi również szukać informacji u innych źródeł np. w internecie co zabiera część jego czasu. Drukowanie i rozdawanie ulotek na prawo i lewo nie jest skuteczną formą reklamy, stracimy przy tym czas oraz pieniądze. Większość właśnie tak robi , albo przyglądając się konkurencji – robią to samo co oni. Zachęcamy jednak , aby przeanalizować swoje poczynania reklamowe i znaleźć te najbardziej skuteczne , które dotrą do potencjalnych klientów oraz przyniosą zysk firmie.

Chcesz zaplanować kampanię dystrybucyjną? Skontaktuj się z nami.