Single Blog

Po czym poznać, że kolportaż ulotek naprawdę działa?

Listopad 16, 2017, Written by 0 comment

Po czym poznać, że kolportaż ulotek naprawdę działa?

Zdecydowałeś się na promocję swojej firmy za pomocą ulotek, więc siłą rzeczy chcesz mieć namacalne dowody na to, że działa i dzięki niej zdobyłeś nowych klientów lub choć zainteresowanie ludzi swoimi działaniami.

Nic w tym dziwnego – skoro w coś inwestujemy, chcemy zobaczyć, że to naprawdę się opłaca. Dlatego dzisiaj powiemy Ci, jak poznać, że kolportaż ulotek reklamujących Twój biznes działa.

Dobra ulotka – kiedy naprawdę działa?

Profesjonalnie zaprojektowana i przygotowana ulotka cechuje się szczególnie tym, że przyciąga wzrok i mamy ochotę naprawdę ją przeczytać. Jeżeli zainteresujesz odbiorcę tytułem lub choćby kolorem już połowa sukcesu za Tobą. Następny krok to umieszczenie odpowiednich informacji.

Jak poznać, że ulotka działa – dobre efekty reklamy

Jeżeli na przykład umieściłeś na niej promocję, która jest dostępna tylko za okazaniem ulotki to bardzo łatwo to sprawdzić, choćby po tym, że część osób odwiedzających Twoją firmę przychodzi właśnie z tą ulotką.

Innym sposobem na kontrolę działania ulotki jest po prostu sprawdzenie, czy zainteresowanie Twoimi produktami i usługami w ostatnim czasie znacznie wzrosło. To oczywiste, a wbrew pozorom często o tym zapominamy.

Jak stworzyć ulotkę, która działa – ważne kwestie

Przede wszystkim projekt nie może być kwestią przypadku. Wszystko musi być odpowiednio przygotowane, a treść ulotki wraz z jej przekazem i grafikami dokładnie przemyślana. Liczy się również jakość wydruku, która nie może pozostawiać wiele do życzenia. Wszystko, co zawrzesz na ulotce powinno świadczyć o Twoim profesjonalizmie i wzbudzać zaufanie odbiorcy.

Kiedy ulotka nie działa – złote zasady efektywnej reklamy

W sytuacji, kiedy ulotka będzie złej jakości z błędami i innymi niedociągnięciami, to czytelnik wyrobi sobie o Tobie zdanie osoby niechlujnej i nie przykładającej wagi do istotnych szczegółów. Pamiętaj, że tego typu reklama reprezentuje Ciebie i Twoją firmę, a Ty chcesz by wszystko zostało dopięte na ostatni guzik.