Single Blog

Konfekcjonowanie materiałów reklamowych

Październik 31, 2016, Written by 0 comment

Konfekcjonowanie, to w teorii porcjowane, dzielenie oraz pakowanie, jednak w praktyce wyróżniamy kilka odmian konfekcjonowania. Bardzo często nazywane angielskim terminem „co-packing”. Wiele osób kojarzy konfekcjonowanie z branżami transportowo-magazynowymi, jednak pojęcie, to używane jest w dzisiejszych czasach w wielu firmach, a w szczególności w działach marketingu i reklamy. Materiały reklamowe za czym trafią w konkretne miejsca też muszą przejść proces konfekcjonowania.

 Wyróżniamy podział na:

  1. Rodzaj pakowanego produktu.
  2. Rodzaj opakowania.
  3. Sposób dystrybucji.

 Konfekcjonowanie materiałów reklamowych takich jak: ulotki, katalogi, broszury, foldery czy gazetki, polega na sortowaniu, zestawianiu, pakowaniu oraz oznaczaniu, ale również na składaniu ulotek czy doczepianiu gumek do ulotek. Czasami materiały łączone są, również w zestawy, przykładowo ulotka+ próbka produktu lud dodawane do książek czy gazet. Wszystkie te elementy, to inaczej konfekcjonowanie. Bardzo ważne jest, aby wszystkie elementy były odpowiednie złożone, spakowane i zabezpieczone do transportu.

Jak widać samo pojęcie posiada mnóstwo możliwości, których nie będziemy tutaj wymieniać. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące usług z zakresu konfekcjonowania czy kopertowania przez naszą agencję, serdecznie zapraszamy do kontaktu.