Single Blog

Jak stworzyć ulotkę, która przyciąga, jak magnes?

Listopad 15, 2017, Written by 0 comment

Jak stworzyć ulotkę, która przyciąga, jak magnes?

W celu dobrego wypromowania swojej działalności, bardzo często zastanawiamy się nad odpowiednią strategią marketingową, która pozwoli nam perfekcyjnie przygotować reklamę naszej firmy. Jeżeli obrany przez nas pomysł będzie naprawdę dobry, promocja przyciągnie klientów, a my zbierzemy jej dobre plony.

Tylko, że często nie wiemy od czego zacząć projektowanie takiej reklamy, a bez tego nie mamy szansy na jej powodzenie. Jak to zrobić?

Ulotka – tajemnice tej formy reklamy outdoorowej

Dobra ulotka to taka, która wyróżnia się na tle innych – to już z całą pewnością wiadomo. Jednak tylko z taką wiedzą, nic nie da się zrobić. Potrzebne są konkrety oraz porządna porcja wskazówek.

Na pewno kluczem do sukcesu ulotki reklamowej jest jej treść. Nawet najlepsza reklama pod względem wizualnym, bez dobrego tekstu się nie sprzeda. Zanim więc rozpoczniemy jej projekt, należy przemyśleć informacje, które mamy zamiar na niej umieścić. Powinno być krótko, zwięźle i na temat.

Jakie informacje i szczegóły muszą się znaleźć na ulotce?

Po pierwsze ulotka musi wyróżniać się treścią. Przyciągać wzrok dobrym, przemyślanym nagłówkiem oraz ciekawymi grafikami, które są wykonane w profesjonalnej jakości. Odbiorca czytając naszą ulotkę, jednocześnie wyrabia sobie wstępną opinię na temat tego czym się zajmujemy.

Wynika z tego jasny przekaz. Jeżeli chcesz wypaść profesjonalnie, taka też musi być Twoja ulotka. W tej dziedzinie nie ma drogi na skróty.

Jak stworzyć ulotkę, która przyciąga, jak magnes?

Treść ulotki powinna być mottem przewodnim firmy, którą chcemy wypromować. Podczas jej projektowania trzeba wczuć się w każdą linijkę tekstu, język musi przekonywać, że to o czym w niej mowa istnieje naprawdę.

Kluczową rolę odgrywają również grafiki i zdjęcia, które się na niej znajdą. Warto również nie popadać w przesadę i nie umieszczać na ulotce zbyt wielu rodzajów czcionek, obramowań, czy kolorów. Wszystko powinno składać się w spójną całość, ale nadal przyciągać wzrok.