Single Blog

Co to jest reklama zewnętrzna?

Sierpień 1, 2018, Written by 0 comment

Wchodząc w świat tak skomplikowany i zarazem z tak dużym potencjałem, jak marketing zawsze chcemy dobrze zrozumieć wszystkie jego zagadnienia i definicje, by nic nie mogło nas zaskoczyć. Dlatego dzisiaj zajmiemy się wyjaśnieniem Ci, czym jest reklama zewnętrzna, jakie są jej formy oraz, która najlepiej działa.

Reklama zewnętrzna, co to takiego?

To nic innego, jak forma promocji umieszczona na zewnątrz, na przykład na budynkach, tablicach informacyjnych, ścianach bloków, czy po prostu sposób, w jaki ogłaszamy swoją działalność lub wydarzenie, które organizujemy. Reklamą zewnętrzną są również bilbordy, plakaty, a nawet te małe karteczki, profesjonalnie nazywane ulotkami, które spotykamy i czytamy na każdym kroku.

Jakie formy reklamy zewnętrznej są najczęściej używane?

Reklama zewnętrza lub z angielskiego outdoorowa, to ostatnio popularna forma promocji, która czasami działa lepiej niż reklama w mediach społecznościowych, czy innych miejscach w sieci. Dlatego najczęściej spotykamy ją w formie plakatu, na przykład informującego o evencie w okolicy, czy w formie ulotki powiadamiającej nas o promocji, nowo otwartej szkole językowej, czy sklepie z ciekawymi produktami.

Jakie formy reklamy outdoorowej działają najlepiej?

Przede wszystkim są to ulotki i plakaty. Te pierwsze nie tylko ze względu na mały format, ale również swoją specyfikę, która pozwala producentowi lub autorowi takiej kartki umieścić na niej coś, co przykuje wzrok klientów i zachęci ich do skorzystania z oferty lub usługi.

Te drugie zawdzięczają swoje powodzenie różnorodności treści, jakie można na nich zawrzeć. Przede wszystkim w większości są to informacje o koncertach, nowo powstałych placówkach medycznych, warsztatach, wystawach i innych wydarzeniach na skalę masową.

Plakat może być również świetną promocją nowo powstałego sklepu, więc jego zastosowanie w marketingu jest naprawdę wszechstronne i niezbędne. Na pewno reklama zewnętrzna nie zostanie szybko wyparta przez tą online, dlatego tym bardziej warto z niej korzystać.