Single Blog

4 przykazania skutecznej reklamy outdoorowej

Sierpień 1, 2018, Written by 0 comment

Reklama outdoorowa to nadal jedna z najskuteczniejszych form reklamy. Nie dość, że jest stosunkowo tańsza od tej online to jeszcze może nam pomóc przyciągnąć klientów, którzy poszukują usług lub produktów oferowanych przez naszą firmę. Tylko pytanie, jak zaprojektować tak dobrą reklamę zewnętrzną, która będzie działała. Dziś się tym zajmiemy.

Projekt – pierwsze początki

Najtrudniejszym etapem reklamy outdoorowej jest na pewno dokładne przemyślenie jej treści oraz, co jeszcze ważniejsze – odpowiednie ich rozmieszczenie. I w przypadku drugiego kroku wszystko jest zależne od tego, czy decydujemy się na promocję za pomocą plakatu, czy może ulotki. W obydwu przypadkach, forma pokazania treści, jak i ich rozmieszczenia będzie różne. Jednak są takie 4 przykazania skutecznej reklamy, które można zastosować w obydwu przypadkach.

1. Liczy się treść

Jeżeli dostajemy w swoje ręce ulotkę nie zawsze mamy ochotę ją przeczytać, ponieważ jej tytuł zwyczajnie nas nie zainteresował, a forma w jakiej została zaprojektowana sprawia, że nie wyróżnia się na tle konkurencji. Potrzebna jest iskra, która sprawi, że odbiorca będzie chciał zatopić się w lekturze i nawet skorzystać z usług, które oferujemy.

2. Daj coś od siebie

Czasami patrząc na ulotki nie wyróżniają się one niczym szczególnym. Po prostu mówią o tym, co oferują, gdzie możemy znaleźć daną firmę lub pod jaki numer zadawnić. Nic ciekawego. Dlatego Twoja ulotka lub plakat musi dać jasno do zrozumienia, że wyróżniasz się na tle konkurencji i to właśnie do Ciebie warto się udać po usługę lub produkt.

3. Wybierz grupę docelową

Tak, jak w przypadku reklamy online tak samo w reklamie zewnętrznej ważna jest grupa docelowa. Dzięki niej trafisz do idealnych odbiorców. Jak ją ustalić? Jeżeli, na przykład promujesz pizzerię, raczej nie zainteresuje ona osób starszych. Gdy natomiast reklamujesz usługi prawne, czy prywatną klinikę wątpliwe zainteresowanie ulotką wśród młodzieży. Na podstawie tych przykładów określ swoich idealnych odbiorców.

4. Postaw na jakość

Niewyraźne zdjęcia, ucięty tekst, czy rozmazana grafika – unikaj tego i eliminuj już na starcie.